Precyzja

Jako florecista musisz kontrolować ruchy swojego ciała i precyzyjnie określać ich strategiczną przydatność.

Pojedynek należy dokładnie zaplanować. Najlepszy strateg zawsze okaże się dobrym szermierzem, a fechtunek jest najlepszą szkołą taktyki. Właśnie dlatego osoby, które już w dzieciństwie ćwiczyły szermierkę, osiągają sukcesy zawodowe w dorosłym życiu.

Łut szczęścia zdarza się rzadko – zarówno w szermierce, jak i w biznesie. Dokładność, refleks, samodecyzyjność to cechy, które możesz wyszkolić.

Szermierka jest kuźnią taktyków. Pomóż ich kształcić.

Dedukcja

Siła fizyczna i sprawność Ci nie wystarczą. Szermierce równie blisko do sportów walki, co szachów: na postawie zaobserwowanych przesłanek musisz przewidzieć ruchy przeciwnika. Jeśli jesteś dobrym szermierzem, masz zadatki na wizjonera.

Szermierka jest synergią przewidującego umysłu i posłusznego mu ciała. Jako florecista błyskawicznie potrafisz określić następstwa wybranych przez siebie ruchów i pchnięć. Sukces w fechtunku wyznacza taktyka oparta na dedukcji.

Szermierz widzi więcej. Poszerz jego horyzonty.

Waleczność

Ludzie sukcesu: sportowcy, wizjonerzy, przedsiębiorcy wiedzą, że drogą do celu jest nieustępliwość i samodzielność. W szermierce i w biznesie najtrudniej jest na początku –  najsłabsi i najmniej zdeterminowani odpadają na starcie. Stałeś się mocny – trwasz.

Jeśli chcesz sprostać wyzwaniom współczesnego świata, nie możesz pozwolić sobie na rezygnację. Mocny charakter i silna osobowość nie spadają z nieba. Sukces musisz sobie wywalczyć.

Szermierka to kuźnia mocnego charakteru. Walcz z nami.

Braterstwo

W szermierce olimpijskiej zbiorowe zwycięstwa  są równie ważne, co indywidualne trofea. Jeśli szanujesz rywala i kolegów z drużyny, jesteś na najlepszej drodze do samodoskonalenia.

W krajach o wysoko rozwiniętej kulturze fechtunku, szermierka staje się coraz popularniejszą strategią team-buildingu. Prezesi i członkowie zarządów korporacji wychowani na florecie wiedzą, że jest on najlepszą szkołą sukcesu.

Szermierki nie możesz uprawiać samemu. W fechtunku potrzebujesz równego przeciwnika, który bezlitośnie wskaże Ci słabości i niedoskonałości wymagające poprawy.

Szermierz pokonuje siebie, by zwyciężać wspólnie. Wspieraj wspólne zwycięstwa.

Prawość

Odważ się na prawość. Jeśli jesteś człowiekiem honorowym, nie boisz się przeciwstawić wszystkiemu, co łamie reguły.

Dla władców i rycerzy prawość była cnotą najwyższej rangi. Szermierka poprzez ustalone zasady, połączone z elegancją i dobrymi manierami, uczy prawości przejawiającej się w drobnych gestach.

Szermierz, który to zrozumie, staje się człowiekiem silnym, nieugiętym, a także pełnym szacunku do drugiego człowieka i jego pracy. Uczciwość przenosi się z planszy szermierczej do życia codziennego.

Szermierz zawsze jest w porządku. Pomóż mu być prawym.

Zaloguj

Zaloguj się

Identyfikator Hasło

Nie masz identyfikatora? Sprawdź jak go otrzymać

Logowanie
 
 
 
 


Strona głównaAktualności Zmarł Wiesław Glos

Zmarł Wiesław Glos

wczoraj, 07-01-2021
Zmarł Wiesław Glos

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Wiesława Glosa, szpadzisty Krakowskiego Klubu Szermierzy, olimpijczyk z Rzymu (1960) i Tokio (1964), 

Urodzony 12 września 1936 w Krakowie, absolwent miejscowej Politechniki, gdzie otrzymał tytuł magistra inż. architekta. Zawodnik (185 cm, 76 kg) Krakowskiego Klubu Szermierzy (wychowanek trenera Stanisława Sołtana) specjalizujący się w szpadzie. Dwukrotny mistrz Polski w tej broni (1958, 1959) oraz brązowy medalista MP: indywidualnie (1957) i w konkurencji drużynowej (1957, 1964, 1965). Nigdy nie stanął na podium w mistrzostwach świata, choć był niego blisko: 4 m. zajął podczas mistrzostw świata juniorów w Warszawie (1957) i mistrzostw świata seniorów w Budapeszcie (1959). W składzie drużyny polskich studentów zdobył srebrny medal Uniwersiady w Turynie (1959). Zasłużony Mistrz Sportu. Serdeczny i lubiany przez kolegów i kibiców zawodnik. Pracownik naukowy PK, laureat krajowych i zagranicznych konkursów architektonicznych. Działacz i sędzia. Żonaty (farmaceutka), ma syna. Mieszka w Krakowie.

*1960 Rzym: szpada ind. - w pierwszej grupie elim. (7 zaw.) zajął 3 m. z 4 zw. oraz po zwycięskim pojedynku barażowym z J. Margolisem (USA) 5:3, w drugiej grupie elim. (6 zaw.) zajął 3 m. z 3 zw., w grupie ćwierćfin. (6 zaw.) zajął 5 m. z 1 zw., odp. z konk.; szpada druż. - w grupie elim. (3 druż.) po zwycięstwie nad Hiszpanią 9:7 (Glos 2 zw.) i remisie z Belgią 8:8 - w trafieniach 61:61 (2 zw.) Polacy zajęli 1-2 m. , w pojedynku o wejście do ćwierćfin. przegrali z Luksemburgiem 8:8 - w trafieniach 61:61 (3 zw.), odp. z turnieju. O porażce polskiego zespołu zdecydowało dodatkowe spotkanie pomiędzy Glosem i Luksemburczykiem E. Gutenkaufem, przegrane przez Polaka 2:5. Partnerami w drużynie byli: B. Gonsior, A. Kryński, J. Kurczab i J. Strzałka.
*1964 Tokio: szpada ind. - w pierwszej grupie elim. (8 zaw.) zajął 5 m. z 4 zw., w drugiej grupie elim. (6 zaw.) zajął 5 m. z 2 zw., odp. z turnieju.

Aktualności

Mistrzostwa Polski U14 we wszystkich broniach - wyniki

Mistrzostwa Polski młodzików w szpadzie (Konopiska), florecie (Bydgoszcz) i szabli...

Czytaj więcej ›

Challenge Wratislavia - komunikat organizacyjny

Wrocław, 17-21.06.2021r.

Czytaj więcej ›

Mistrzostwa Polski młodzików - listy startowe

Bydgoszcz/Kobyłka/Konopiska

Czytaj więcej ›
Zobacz więcej

Klub Białej Broni

Zapraszamy wkrótce