Precyzja

Jako florecista musisz kontrolować ruchy swojego ciała i precyzyjnie określać ich strategiczną przydatność.

Pojedynek należy dokładnie zaplanować. Najlepszy strateg zawsze okaże się dobrym szermierzem, a fechtunek jest najlepszą szkołą taktyki. Właśnie dlatego osoby, które już w dzieciństwie ćwiczyły szermierkę, osiągają sukcesy zawodowe w dorosłym życiu.

Łut szczęścia zdarza się rzadko – zarówno w szermierce, jak i w biznesie. Dokładność, refleks, samodecyzyjność to cechy, które możesz wyszkolić.

Szermierka jest kuźnią taktyków. Pomóż ich kształcić.

Dedukcja

Siła fizyczna i sprawność Ci nie wystarczą. Szermierce równie blisko do sportów walki, co szachów: na postawie zaobserwowanych przesłanek musisz przewidzieć ruchy przeciwnika. Jeśli jesteś dobrym szermierzem, masz zadatki na wizjonera.

Szermierka jest synergią przewidującego umysłu i posłusznego mu ciała. Jako florecista błyskawicznie potrafisz określić następstwa wybranych przez siebie ruchów i pchnięć. Sukces w fechtunku wyznacza taktyka oparta na dedukcji.

Szermierz widzi więcej. Poszerz jego horyzonty.

Waleczność

Ludzie sukcesu: sportowcy, wizjonerzy, przedsiębiorcy wiedzą, że drogą do celu jest nieustępliwość i samodzielność. W szermierce i w biznesie najtrudniej jest na początku –  najsłabsi i najmniej zdeterminowani odpadają na starcie. Stałeś się mocny – trwasz.

Jeśli chcesz sprostać wyzwaniom współczesnego świata, nie możesz pozwolić sobie na rezygnację. Mocny charakter i silna osobowość nie spadają z nieba. Sukces musisz sobie wywalczyć.

Szermierka to kuźnia mocnego charakteru. Walcz z nami.

Braterstwo

W szermierce olimpijskiej zbiorowe zwycięstwa  są równie ważne, co indywidualne trofea. Jeśli szanujesz rywala i kolegów z drużyny, jesteś na najlepszej drodze do samodoskonalenia.

W krajach o wysoko rozwiniętej kulturze fechtunku, szermierka staje się coraz popularniejszą strategią team-buildingu. Prezesi i członkowie zarządów korporacji wychowani na florecie wiedzą, że jest on najlepszą szkołą sukcesu.

Szermierki nie możesz uprawiać samemu. W fechtunku potrzebujesz równego przeciwnika, który bezlitośnie wskaże Ci słabości i niedoskonałości wymagające poprawy.

Szermierz pokonuje siebie, by zwyciężać wspólnie. Wspieraj wspólne zwycięstwa.

Prawość

Odważ się na prawość. Jeśli jesteś człowiekiem honorowym, nie boisz się przeciwstawić wszystkiemu, co łamie reguły.

Dla władców i rycerzy prawość była cnotą najwyższej rangi. Szermierka poprzez ustalone zasady, połączone z elegancją i dobrymi manierami, uczy prawości przejawiającej się w drobnych gestach.

Szermierz, który to zrozumie, staje się człowiekiem silnym, nieugiętym, a także pełnym szacunku do drugiego człowieka i jego pracy. Uczciwość przenosi się z planszy szermierczej do życia codziennego.

Szermierz zawsze jest w porządku. Pomóż mu być prawym.

Zaloguj

Zaloguj się

Identyfikator Hasło

Nie masz identyfikatora? Sprawdź jak go otrzymać

Logowanie
 
 
 
 

Strona głównaAktualności Nasze szpadzistki najlepszą drużyną Pucharu Świata w Dubaju!

Nasze szpadzistki najlepszą drużyną Pucharu Świata w Dubaju!

wczoraj, 19-05-2019
Drużynowy Puchar Świata seniorek w szpadzie kobiet (Dubaj) i mężczyzn (Paryż) - 19/05/2019r

Zdjęcie:FIE/Bizzi/Pavia/Marzi

Wspaniale rozpoczęły kwalifikacje do IO w Tokio nasze szpadzistki, które dzisiaj w Dubaju triumfowały w drużynowym Pucharze Świata.

 

 

Polki w drodze na najwyższy stopień podium pokonały kilka wymagających zespołów poczynając od wygranej w meczu z Rumunią (43:40), w kolejnym spotkaniu pokonały Estonię (45:41). Do ścisłego finału biało-czerwone awansowały po zwycięstwie nad Włoszkami (36:30) a w decydującym meczu odprawiły zespół USA wygrywając 41:28. Nasza drużyna walczyła w składzie: Magdalena Piekarska, Renata Knapik-Miazga, Ewa Trzebińska i Aleksandra Zamachowska.

 

 

Dzisiaj odbył się także turniej zespołów w szpadzie mężczyzn w Paryżu. Nasza reprezentacja (Radosław Zawrotniak, Karol Kostka, Mateusz Antkiewicz i Mateusz Nycz) po początkowym zwycięstwie nad Niemcami nie zdołała pokonać Węgrów w spotkaniu o ćwierćfinał. W tabeli 9-16 Polacy przegrali z Ukrainą, wygrali z Holandią i w meczu o 13. miejsce ulegli drużynie Kazachstanu zajmując ostatecznie 14. lokatę. W finale Szwajcarzy okazali się lepsi od Francuzów a podium uzupełnili Włosi.

WYNIKI
Szpada kobiet
Szpada mężczyzn

Aktualności

Ewa Trzebińska brązową medalistką ME!

Mistrzostwa Europy seniorów w szpadzie kobiet - 19/06/2019r

Czytaj więcej ›

Znów ósme miejsce! Martyna Długosz w ćwierćfinale ME

Mistrzostwa Europy seniorów we florecie kobiet i szpadzie mężczyzn - Dusseldorf,...

Czytaj więcej ›

Andrzej Rządkowski ósmym florecistą Europy!

Mistrzostwa Europy seniorów w szabli kobiet i florecie mężczyzn - Dusseldorf,...

Czytaj więcej ›
Zobacz więcej

Klub Białej Broni

Zapraszamy wkrótce