Precyzja

Jako florecista musisz kontrolować ruchy swojego ciała i precyzyjnie określać ich strategiczną przydatność.

Pojedynek należy dokładnie zaplanować. Najlepszy strateg zawsze okaże się dobrym szermierzem, a fechtunek jest najlepszą szkołą taktyki. Właśnie dlatego osoby, które już w dzieciństwie ćwiczyły szermierkę, osiągają sukcesy zawodowe w dorosłym życiu.

Łut szczęścia zdarza się rzadko – zarówno w szermierce, jak i w biznesie. Dokładność, refleks, samodecyzyjność to cechy, które możesz wyszkolić.

Szermierka jest kuźnią taktyków. Pomóż ich kształcić.

Dedukcja

Siła fizyczna i sprawność Ci nie wystarczą. Szermierce równie blisko do sportów walki, co szachów: na postawie zaobserwowanych przesłanek musisz przewidzieć ruchy przeciwnika. Jeśli jesteś dobrym szermierzem, masz zadatki na wizjonera.

Szermierka jest synergią przewidującego umysłu i posłusznego mu ciała. Jako florecista błyskawicznie potrafisz określić następstwa wybranych przez siebie ruchów i pchnięć. Sukces w fechtunku wyznacza taktyka oparta na dedukcji.

Szermierz widzi więcej. Poszerz jego horyzonty.

Waleczność

Ludzie sukcesu: sportowcy, wizjonerzy, przedsiębiorcy wiedzą, że drogą do celu jest nieustępliwość i samodzielność. W szermierce i w biznesie najtrudniej jest na początku –  najsłabsi i najmniej zdeterminowani odpadają na starcie. Stałeś się mocny – trwasz.

Jeśli chcesz sprostać wyzwaniom współczesnego świata, nie możesz pozwolić sobie na rezygnację. Mocny charakter i silna osobowość nie spadają z nieba. Sukces musisz sobie wywalczyć.

Szermierka to kuźnia mocnego charakteru. Walcz z nami.

Braterstwo

W szermierce olimpijskiej zbiorowe zwycięstwa  są równie ważne, co indywidualne trofea. Jeśli szanujesz rywala i kolegów z drużyny, jesteś na najlepszej drodze do samodoskonalenia.

W krajach o wysoko rozwiniętej kulturze fechtunku, szermierka staje się coraz popularniejszą strategią team-buildingu. Prezesi i członkowie zarządów korporacji wychowani na florecie wiedzą, że jest on najlepszą szkołą sukcesu.

Szermierki nie możesz uprawiać samemu. W fechtunku potrzebujesz równego przeciwnika, który bezlitośnie wskaże Ci słabości i niedoskonałości wymagające poprawy.

Szermierz pokonuje siebie, by zwyciężać wspólnie. Wspieraj wspólne zwycięstwa.

Prawość

Odważ się na prawość. Jeśli jesteś człowiekiem honorowym, nie boisz się przeciwstawić wszystkiemu, co łamie reguły.

Dla władców i rycerzy prawość była cnotą najwyższej rangi. Szermierka poprzez ustalone zasady, połączone z elegancją i dobrymi manierami, uczy prawości przejawiającej się w drobnych gestach.

Szermierz, który to zrozumie, staje się człowiekiem silnym, nieugiętym, a także pełnym szacunku do drugiego człowieka i jego pracy. Uczciwość przenosi się z planszy szermierczej do życia codziennego.

Szermierz zawsze jest w porządku. Pomóż mu być prawym.

Zaloguj

Zaloguj się

Identyfikator Hasło

Nie masz identyfikatora? Sprawdź jak go otrzymać

Logowanie
 
 
 
 

Strona głównaAktualności Drużyna florecistek tuż za podium w Moedling, szabliści na 6. miejscu w Dourdan

Drużyna florecistek tuż za podium w Moedling, szabliści na 6. miejscu w Dourdan

wczoraj, 17-02-2019
Drużynowe Puchary Świata juniorów we florecie kobiet (Moedling) i mężczyzn (Sabadell), szabli mężczyzn (Dourdan) i szpadzie kobiet (Dijon) - 17/02/2019r

W niedzielę nasi juniorzy rywalizowali w drużynowych Pucharach Świata.

Polskie florecistki zajęły w Moedling czwarte miejsce. Niewiele brakowało by stanęły na podium ale w półfinale biało-czerwone musiały uznać wyższość Włoszek a w meczu o miejsce trzecie nieznacznie uległy Francuzkom (42:45). W naszej drużynie walczyły Magdalena Ławska, Renata Tomczak, Dominika Wasilczuk i Marta Mech. W finale Włoszki pokonały zespół Rosji.

Floreciści rywalizowali w hiszpańskim Sabadell. Polacy (Szymon Czartoryjski, Jan Jurkiewicz, Piotr Borowiec i Maciej Bem) nie sprostali Chilijczykom w meczu o ćwierćfinał i zmuszeni byli walczyć w spotkaniach tabeli 9-16. Ostatecznie zajęli 10. lokatę. W ostatnim spotkaniu zawodów Rosjanie uporali się z Francuzami.

Drużyna szablistów, walcząca w składzie: Karol Lademann, Piotr Szczepanik, Cezary Białecki i Jakub Broniszewski w zawodach w Dourdan zajęła 6. miejsce. Polacy walczyli dziś w kratkę: pokonali Brytyjczyków, przegrali z Rosjanami, wygrali z zespołem Niemców i na koniec ulegli Węgrom. Finał jak u florecistek - Włochy przed Rosją.

Nasze szpadzistki, które wyszły dziś na plansze we francuskim Dijon, nie zdołały awansować do ćwierćfinału po porażce z drużyną Szwajcarek. Później Polki (Barbara Brych, Magdalena Pawłowska, Wiktoria Skrzypczak i Ewa Kawencka) odnosiły już tylko zwycięstwa i ostatecznie uplasowały się na 9. miejscu. Na najwyższym stopniu podium stanęły Rosjanki, tuż za nimi Francuzki.

WYNIKI
Floret kobiet
Floret mężczyzn
Szabla mężczyzn
Szpada kobiet

Aktualności

Aleksandra Zamachowska w ćwierćfinale PŚ w Chengdu!

Puchary Świata seniorek w szpadzie (Chengdu) i szabli (Sint Niklaas) kobiet -...

Czytaj więcej ›

3. dzień Challenge Wratislavia - Alex Kadryś i Jakub Fogt na podium w zawodach florecistów

Turniej dziecięcy we florecie chłopców - Wrocław, 23/03/2019r

Czytaj więcej ›

Szpadziści w Challenge Wratislavia - cztery medale dla Polaków!

Turniej dziecięcy w szpadzie mężczyzn - Wrocław, 22/03/2019r

Czytaj więcej ›
Zobacz więcej

Klub Białej Broni

Zapraszamy wkrótce