Precyzja

Jako florecista musisz kontrolować ruchy swojego ciała i precyzyjnie określać ich strategiczną przydatność.

Pojedynek należy dokładnie zaplanować. Najlepszy strateg zawsze okaże się dobrym szermierzem, a fechtunek jest najlepszą szkołą taktyki. Właśnie dlatego osoby, które już w dzieciństwie ćwiczyły szermierkę, osiągają sukcesy zawodowe w dorosłym życiu.

Łut szczęścia zdarza się rzadko – zarówno w szermierce, jak i w biznesie. Dokładność, refleks, samodecyzyjność to cechy, które możesz wyszkolić.

Szermierka jest kuźnią taktyków. Pomóż ich kształcić.

Dedukcja

Siła fizyczna i sprawność Ci nie wystarczą. Szermierce równie blisko do sportów walki, co szachów: na postawie zaobserwowanych przesłanek musisz przewidzieć ruchy przeciwnika. Jeśli jesteś dobrym szermierzem, masz zadatki na wizjonera.

Szermierka jest synergią przewidującego umysłu i posłusznego mu ciała. Jako florecista błyskawicznie potrafisz określić następstwa wybranych przez siebie ruchów i pchnięć. Sukces w fechtunku wyznacza taktyka oparta na dedukcji.

Szermierz widzi więcej. Poszerz jego horyzonty.

Waleczność

Ludzie sukcesu: sportowcy, wizjonerzy, przedsiębiorcy wiedzą, że drogą do celu jest nieustępliwość i samodzielność. W szermierce i w biznesie najtrudniej jest na początku –  najsłabsi i najmniej zdeterminowani odpadają na starcie. Stałeś się mocny – trwasz.

Jeśli chcesz sprostać wyzwaniom współczesnego świata, nie możesz pozwolić sobie na rezygnację. Mocny charakter i silna osobowość nie spadają z nieba. Sukces musisz sobie wywalczyć.

Szermierka to kuźnia mocnego charakteru. Walcz z nami.

Braterstwo

W szermierce olimpijskiej zbiorowe zwycięstwa  są równie ważne, co indywidualne trofea. Jeśli szanujesz rywala i kolegów z drużyny, jesteś na najlepszej drodze do samodoskonalenia.

W krajach o wysoko rozwiniętej kulturze fechtunku, szermierka staje się coraz popularniejszą strategią team-buildingu. Prezesi i członkowie zarządów korporacji wychowani na florecie wiedzą, że jest on najlepszą szkołą sukcesu.

Szermierki nie możesz uprawiać samemu. W fechtunku potrzebujesz równego przeciwnika, który bezlitośnie wskaże Ci słabości i niedoskonałości wymagające poprawy.

Szermierz pokonuje siebie, by zwyciężać wspólnie. Wspieraj wspólne zwycięstwa.

Prawość

Odważ się na prawość. Jeśli jesteś człowiekiem honorowym, nie boisz się przeciwstawić wszystkiemu, co łamie reguły.

Dla władców i rycerzy prawość była cnotą najwyższej rangi. Szermierka poprzez ustalone zasady, połączone z elegancją i dobrymi manierami, uczy prawości przejawiającej się w drobnych gestach.

Szermierz, który to zrozumie, staje się człowiekiem silnym, nieugiętym, a także pełnym szacunku do drugiego człowieka i jego pracy. Uczciwość przenosi się z planszy szermierczej do życia codziennego.

Szermierz zawsze jest w porządku. Pomóż mu być prawym.

Zaloguj

Zaloguj się

Identyfikator Hasło

Nie masz identyfikatora? Sprawdź jak go otrzymać

Logowanie
 
 
 
 

Strona głównaAktualności Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

wczoraj, 13-04-2015
04-10.05.2015, Oborniki Śląskie

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rozegrana zostanie w dniach 04-10.05.2015 w Obornikach Śląskich (Ośrodek Sportu i Rekreacji ul. Józefa Poniatowskiego 22). Przypominamy, że zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Szermierczego w turnieju indywidualnym, w każdej broni startuje 42 najwyżej sklasyfikowanych zawodników na liście klasyfikacyjnej juniora młodszego. W turnieju drużynowym prawo startu ma 12 zespołów (maksymalnie 2 drużyny z jednego klubu). 

Organizator zapewnia uczestnikom wyżywienie i zakwaterowanie. Dojazd na zawody kluby realizują we własnym zakresie. 

W sprawach organizacyjnych prosimy kontaktować się z Panem Kazimierzem Górniakiem (email: wks.kolejarz@gmail.com tel. +48 502 305 710). 

Przypominamy również o konieczności potwierdzenia udziału zawodników oraz drużyn. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy pzszerm@pzszerm.pl nie później niż do 17.04.2015 r.

Drużyny zakwalifikowane na OOM 2015

Zawodnicy zakwalifikowani na OOM 2015

Komunikat OOM

Program OOM

Aktualności

Wyłoniono Akademickich Mistrzów Polski!

Akademickie Mistrzostwa Polski - Poznań, 21/04/2018r

Czytaj więcej ›

Rybnik Cup - wyniki

Turniej dziecięcy w szpadzie dziewcząt i chłopców Rybnik Cup - Rybnik, 22/04/2018r

Czytaj więcej ›

Zgłoszenia do IV Pucharu Polski/Pucharu Europy U23 w Warszawie i Gliwicach

Gliwice - 28.04.2018/Warszawa - 29.04.2018

Czytaj więcej ›
Zobacz więcej

Klub Białej Broni

Szermierka do dyscyplina władców i ludzi sukcesu. Jest kuźnią mocnego charakteru i własnego autorytetu. Chcemy zbliżyć osoby, które wyznają wartości hartujące ducha szermierza. Uprawianie szermierki to zaszczyt. Przekonaj się, jak fechtunek wytycza drogę do prestiżu i sukcesu.

W Klubie Białej Broni wiemy, jak dużą rolę w kształtowaniu naszego sukcesu odegrała szermierka. Regularnie spotykamy się na wspólnych zawodach. W ramach szermierczego braterstwa wymieniamy się doświadczeniami. Zastanawiamy się, jak sprawić, by więcej osób wykuwało szermierczego ducha oraz podążało drogą waleczności i prawości. Klub Białej Broni to miejsce spotkań, nie pojedynków.

Zapraszamy wkrótce