Precyzja

Jako florecista musisz kontrolować ruchy swojego ciała i precyzyjnie określać ich strategiczną przydatność.

Pojedynek należy dokładnie zaplanować. Najlepszy strateg zawsze okaże się dobrym szermierzem, a fechtunek jest najlepszą szkołą taktyki. Właśnie dlatego osoby, które już w dzieciństwie ćwiczyły szermierkę, osiągają sukcesy zawodowe w dorosłym życiu.

Łut szczęścia zdarza się rzadko – zarówno w szermierce, jak i w biznesie. Dokładność, refleks, samodecyzyjność to cechy, które możesz wyszkolić.

Szermierka jest kuźnią taktyków. Pomóż ich kształcić.

Dedukcja

Siła fizyczna i sprawność Ci nie wystarczą. Szermierce równie blisko do sportów walki, co szachów: na postawie zaobserwowanych przesłanek musisz przewidzieć ruchy przeciwnika. Jeśli jesteś dobrym szermierzem, masz zadatki na wizjonera.

Szermierka jest synergią przewidującego umysłu i posłusznego mu ciała. Jako florecista błyskawicznie potrafisz określić następstwa wybranych przez siebie ruchów i pchnięć. Sukces w fechtunku wyznacza taktyka oparta na dedukcji.

Szermierz widzi więcej. Poszerz jego horyzonty.

Waleczność

Ludzie sukcesu: sportowcy, wizjonerzy, przedsiębiorcy wiedzą, że drogą do celu jest nieustępliwość i samodzielność. W szermierce i w biznesie najtrudniej jest na początku –  najsłabsi i najmniej zdeterminowani odpadają na starcie. Stałeś się mocny – trwasz.

Jeśli chcesz sprostać wyzwaniom współczesnego świata, nie możesz pozwolić sobie na rezygnację. Mocny charakter i silna osobowość nie spadają z nieba. Sukces musisz sobie wywalczyć.

Szermierka to kuźnia mocnego charakteru. Walcz z nami.

Braterstwo

W szermierce olimpijskiej zbiorowe zwycięstwa  są równie ważne, co indywidualne trofea. Jeśli szanujesz rywala i kolegów z drużyny, jesteś na najlepszej drodze do samodoskonalenia.

W krajach o wysoko rozwiniętej kulturze fechtunku, szermierka staje się coraz popularniejszą strategią team-buildingu. Prezesi i członkowie zarządów korporacji wychowani na florecie wiedzą, że jest on najlepszą szkołą sukcesu.

Szermierki nie możesz uprawiać samemu. W fechtunku potrzebujesz równego przeciwnika, który bezlitośnie wskaże Ci słabości i niedoskonałości wymagające poprawy.

Szermierz pokonuje siebie, by zwyciężać wspólnie. Wspieraj wspólne zwycięstwa.

Prawość

Odważ się na prawość. Jeśli jesteś człowiekiem honorowym, nie boisz się przeciwstawić wszystkiemu, co łamie reguły.

Dla władców i rycerzy prawość była cnotą najwyższej rangi. Szermierka poprzez ustalone zasady, połączone z elegancją i dobrymi manierami, uczy prawości przejawiającej się w drobnych gestach.

Szermierz, który to zrozumie, staje się człowiekiem silnym, nieugiętym, a także pełnym szacunku do drugiego człowieka i jego pracy. Uczciwość przenosi się z planszy szermierczej do życia codziennego.

Szermierz zawsze jest w porządku. Pomóż mu być prawym.

Zaloguj

Zaloguj się

Identyfikator Hasło

Nie masz identyfikatora? Sprawdź jak go otrzymać

Logowanie
 
 
 
 


Strona głównaAktualności PŚ seniorów - Martyna Jelińska w 16, drużyna szpadzistek szósta

PŚ seniorów - Martyna Jelińska w 16, drużyna szpadzistek szósta

wczoraj, 09-02-2020
Puchary Świata seniorów GP we florecie kobiet i mężczyzn (Turyn), w szpadzie kobiet (Barcelona) i szpadzie mężczyzn (Vancouver) - 07-09/02/2020r

Zdjęcia: FIE/Bizzi Team

W miniony weekend nasi seniorzy walczyli w Pucharach Świata we florecie i szpadzie. Pierwsza broń miała swoje zawody w Turynie, szpadzistki rywalizowały w Barcelonie a szpadziści wyszli na plansze w Vancouver.

 

Do turnieju głównego florecistek w turyńskim GP awansowały cztery Polki. Los skojarzył że sobą dwie z nich w walce tabeli z 64 - Julia Walczyk (KU AZS-UAM Poznań) okazała się lepiej dysponowana od Martyny Synoradzkiej (AZS AWF Poznań) wygrywając 9:4. W kolejnym spotkaniu Julia musiała jednak uznać wyższość Francuzki Ysaory Thibus (15:14). Lepiej powiodło się Martynie Jelińskiej (Budowlani Toruń), która najpierw wyeliminowała Francuzkę Pauline Ranvier 15:10 a następnie Chinkę Quingyuan Cheng 13:8. Blisko było kolejnej wygranej ale po wyrównanym pojedynku do ćwierćfinału awansowała Rosjanka Inna Deriglazova (13:11) a torunianka została sklasyfikowana na 16. miejscu. Ostatnia z Polek, Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń) nieznacznie przegrała z Aidą Mohamed (Węgry) 9:7. Na podium górowała Francuzka Ysaora Thibus, która w decydującej walce pokonała Lee Kiefer z USA. Tuż za nimi uplasowały się Inna Deriglazova (Rosja) i Alice Volpi (Włochy).

 

W tabeli z 64 turnieju florecistów walczyło trzech naszych reprezentantów. Wszyscy odpadli w pierwszej rundzie: Piotr Janda (KS AZS AWFiS Gdańsk) przegrał z zawodnikiem gospodarzy Alessio Foconim 15:5, Michał Siess (Fundacja GSF) nie sprostał innemu Włochowi Guillaume Bianchiemu (15:12) a Macieja Bema (AZS AWF Poznań) wyeliminował Amerkanin Race Imboden (15:4). W amerykańskim finale Gerek Meinhardt pokonał Alexandra Massialasa. Trzecie miejsca dla kolejnego reprezentanta USA - Race Imbodena i Walleranda Rogera z Francji.

 

W Barcelonie walczyły szpadzistki. Do eliminacji przystąpiło 257 zawodniczek,w tym 12 Polek. Dwie z nich wywalczyły prawo startu w turnieju głównym: Magdalena Piekarska-Twardochel (AZS AWF Warszawa) i Barbara Brych (AZS AWF Kraków). Obu mało zabrakło by pokonać swoje przeciwniczki w pierwszej rundzie - Magdalena przegrała z Rosjanką Violettą Kolobovą 15:13, natomiast Barbara uległa tylko jednym trafieniem Chince Sheng Lin 9:8. Po triumf sięgnęła Estonka Katrina Lehis, która w finale pokonała Aleksandrę Louis Marie z Francji a podium uzupełniły Koreanka Young Mi Kang i Tatyana Gudkova z Rosji. 
W niedzielę w Barcelonie odbyły się zawody drużynowe. Nasz zespół, walczący w składzie Renata Knapik-Miazga, Magdalena Piekarska-Twardochel, Aleksandra Zamachowska i Barbara Brych najpierw pokonał Kanadę 45:40 jednak w spotkaniu ćwierćfinałowym Polkom zabrakło trafienia do wygrania meczu z Koreą (27:26). W tabeli 5-8 biało-czerwone wygrały z Hongkongiem 45:24 a porażka z Węgierkami 37:28 dała naszej drużynie 6. lokatę. Pierwsze miejsce zajęły Koreanki, plasując się przed zespołami Chin i USA. 

Turniej szpadzistów odbył się w Vancouver. Zwycięzcą okazał się Holender Bas Verwijlen, drugie miejsce zajął Sergey Bida z Rosji a na najniższym stopniu podium stanęli Bogdan Nikishin (Ukraina) i Ruben Limardo (Wenezuela). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice), który zajął 110. pozycję. W turnieju drużynowym Polacy (Mateusz Antkiewicz, Wojciech Kolańczyk, Mateusz Nycz i Wojciech Lubieniecki) przegrali z Hiszpanami 45:36 o awans do czołowej 16 i odpadli z turnieju. 

WYNIKI

Floret kobiet
Floret mężczyzn 

Szpada kobiet 
Szpada mężczyzn

 

Aktualności

Drużyna florecistów z medalem Mistrzostw Europy kadetów!

Drużynowe Mistrzostwa Europy kadetów w szabli kobiet oraz florecie i szpadzie...

Czytaj więcej ›

Oświadczenie Polskiego Związku Szermierczego w sprawie medialnych informacji dotyczących starań Aleksandry Shelton o start w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Warszawa, 24.02.2020r.

Czytaj więcej ›

Zmarł Zygmunt Grodner

Zmarł Zygmunt Grodner

Czytaj więcej ›
Zobacz więcej

Klub Białej Broni

Zapraszamy wkrótce