Precyzja

Jako florecista musisz kontrolować ruchy swojego ciała i precyzyjnie określać ich strategiczną przydatność.

Pojedynek należy dokładnie zaplanować. Najlepszy strateg zawsze okaże się dobrym szermierzem, a fechtunek jest najlepszą szkołą taktyki. Właśnie dlatego osoby, które już w dzieciństwie ćwiczyły szermierkę, osiągają sukcesy zawodowe w dorosłym życiu.

Łut szczęścia zdarza się rzadko – zarówno w szermierce, jak i w biznesie. Dokładność, refleks, samodecyzyjność to cechy, które możesz wyszkolić.

Szermierka jest kuźnią taktyków. Pomóż ich kształcić.

Dedukcja

Siła fizyczna i sprawność Ci nie wystarczą. Szermierce równie blisko do sportów walki, co szachów: na postawie zaobserwowanych przesłanek musisz przewidzieć ruchy przeciwnika. Jeśli jesteś dobrym szermierzem, masz zadatki na wizjonera.

Szermierka jest synergią przewidującego umysłu i posłusznego mu ciała. Jako florecista błyskawicznie potrafisz określić następstwa wybranych przez siebie ruchów i pchnięć. Sukces w fechtunku wyznacza taktyka oparta na dedukcji.

Szermierz widzi więcej. Poszerz jego horyzonty.

Waleczność

Ludzie sukcesu: sportowcy, wizjonerzy, przedsiębiorcy wiedzą, że drogą do celu jest nieustępliwość i samodzielność. W szermierce i w biznesie najtrudniej jest na początku –  najsłabsi i najmniej zdeterminowani odpadają na starcie. Stałeś się mocny – trwasz.

Jeśli chcesz sprostać wyzwaniom współczesnego świata, nie możesz pozwolić sobie na rezygnację. Mocny charakter i silna osobowość nie spadają z nieba. Sukces musisz sobie wywalczyć.

Szermierka to kuźnia mocnego charakteru. Walcz z nami.

Braterstwo

W szermierce olimpijskiej zbiorowe zwycięstwa  są równie ważne, co indywidualne trofea. Jeśli szanujesz rywala i kolegów z drużyny, jesteś na najlepszej drodze do samodoskonalenia.

W krajach o wysoko rozwiniętej kulturze fechtunku, szermierka staje się coraz popularniejszą strategią team-buildingu. Prezesi i członkowie zarządów korporacji wychowani na florecie wiedzą, że jest on najlepszą szkołą sukcesu.

Szermierki nie możesz uprawiać samemu. W fechtunku potrzebujesz równego przeciwnika, który bezlitośnie wskaże Ci słabości i niedoskonałości wymagające poprawy.

Szermierz pokonuje siebie, by zwyciężać wspólnie. Wspieraj wspólne zwycięstwa.

Prawość

Odważ się na prawość. Jeśli jesteś człowiekiem honorowym, nie boisz się przeciwstawić wszystkiemu, co łamie reguły.

Dla władców i rycerzy prawość była cnotą najwyższej rangi. Szermierka poprzez ustalone zasady, połączone z elegancją i dobrymi manierami, uczy prawości przejawiającej się w drobnych gestach.

Szermierz, który to zrozumie, staje się człowiekiem silnym, nieugiętym, a także pełnym szacunku do drugiego człowieka i jego pracy. Uczciwość przenosi się z planszy szermierczej do życia codziennego.

Szermierz zawsze jest w porządku. Pomóż mu być prawym.

Zaloguj

Zaloguj się

Identyfikator Hasło

Nie masz identyfikatora? Sprawdź jak go otrzymać

Logowanie
 
 
 
 


Strona głównaAktualności Puchary Świata juniorów we florecie i szabli - wyniki

Puchary Świata juniorów we florecie i szabli - wyniki

wczoraj, 20-01-2020
Puchar Świata juniorów we florecie kobiet (Zagrzeb) i mężczyzn (Aix en Provence) oraz szabli kobiet (Segowia) i mężczyzn (Boston) - 18-19/01/2020r

Zdjęcia: Eva Pavia

To był pracowity weekend dla naszych juniorów. W Zagrzebiu odbył się PŚ U20 florecistek, ich koledzy walczyli w Aix en Provence. Szablowe turnieje tej rangi odbyły się w Segowii (panie) i Bostonie (panowie). 

W finale turnieju w Zagrzebiu spotkały się dwie Amerykanki - May Thieu pokonała Lauren Scruggs. Na najniższym stopniu podium stanęły Włoszka Martina Favaretto i Rosjanka Elena Petrova. Najwyżej sklasyfikowaną Polką była Aleksandra Wieczorek (AZS AWF Poznań), która zajęła 38. lokatę. 
W turnieju drużynowym znów górą były reprezentantki USA wygrywając w decydującym meczu z Włoszkami. Polki (Malwina Kołodziejczyk, Magdalena Ławska, Aleksandra Wieczorek i Karolina Żurawska) weszły do ćwierćfinału po zwycięstwie nad zespołem Ukrainy (45:31) jednak w kolejnym spotkaniu nie zdołały pokonać Japonek (39:32). Porażka z Kanadą (45:32) i wygrana z Niemkami (45:41) w tabeli 5-8 dały Polkom siódme miejsce. 

Floreciści walczyli w silnie obsadzonym turnieju w Aix en Provence. W stawce blisko 200 zawodników triumfował Egipcjanin Mohamed Hamza, który w ostatniej walce zawodów pokonał Rafaela Savin z Francji. 21. miejsce Macieja Bema (AZS AWF Poznań) było najwyższym spośród zajętych przez naszych reprezentantów. 
Dzien później na francuskich planszach odbył się turniej drużynowy. Polacy (Maciej Bem, Jan Zakrzewski, Adam Podralski i Jakub Dołżycki) uplasowali się tuż za ćwierćfinałem przegrywając pierwsze spotkanie przeciwko Egipcjanom. Wygrali Włosi przed Amerykanami i Francuzami.

W hiszpańskiej Segowii rywalizowały szablistki. Jednego punktu zabrakło Zuzannie Cieślar (ZKS Sosnowiec) by awansować do ćwierćfinału, Polka uległa Amerykankce Chloe Fox-Gitomer (15:14) i zajęła 10. miejsce. Drugą naszą reprezentantką w czołowej 16 była Marta Okine (KS Karabela). Na najwyższym stopniu podium stanęła Francuzka Anne Poupinet a za nią ulokowały się Turczynka Ninasur Erbil oraz Valeria Kobzeva (Rosja) i Fox-Gitomer. 
Znów jedno trafienie zadecydowało o awansie Polek do ćwierćfinału. Nasza reprezentacja w turnieju drużynowym przegrała 44:45 z Bułgarią i zajęła 9. miejsce. W składzie polskiego zespołu walczyły Zuzanna I Julia Cieślar, Marta Okine i Urszula Kurzyna. Po zwycięstwo sięgnęły Węgierki wyprzedzając drużyny USA i Rosji. 

Jako ostatni do rywalizacji przystąpili szabliści, którzy walczyli na planszach w Bostonie. Turniej indywidualny wygrał reprezentant gospodarzy Mitchell Saron, który pokonał w finale Włocha Michele Gallo. Trzecie miejsca należały do kolegów finalistów - Luki Fioretto (Włochy) i Trentona Schmitta (USA). 36. lokata Szymona Hryciuka (AZS AWF Katowice) była najwyższą z zajętych przez Polaków. 
W rywalizacji zespołów niepokonani okali się Włosi, drugie miejsce wywalczyli Amerykanie a trzecie Niemcy. Polacy po porażce z Wielką Brytanią nie awansowali do półfinału a w meczach tabeli 5-8 pokonali Egipt i przegrali z Kanadą zajmując 6. pozycję. W składzie drużyny znaleźli się Szymon Hryciuk, Jakub Broniszewski, Franciszek Nowak i Piotr Szczepanik

WYNIKI 
Floret kobiet 
Floret mężczyzn 
Szabla kobiet 
Szabla mężczyzn 

Aktualności

Drużyna florecistów z medalem Mistrzostw Europy kadetów!

Drużynowe Mistrzostwa Europy kadetów w szabli kobiet oraz florecie i szpadzie...

Czytaj więcej ›

Oświadczenie Polskiego Związku Szermierczego w sprawie medialnych informacji dotyczących starań Aleksandry Shelton o start w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Warszawa, 24.02.2020r.

Czytaj więcej ›

Zmarł Zygmunt Grodner

Zmarł Zygmunt Grodner

Czytaj więcej ›
Zobacz więcej

Klub Białej Broni

Zapraszamy wkrótce