Precyzja

Jako florecista musisz kontrolować ruchy swojego ciała i precyzyjnie określać ich strategiczną przydatność.

Pojedynek należy dokładnie zaplanować. Najlepszy strateg zawsze okaże się dobrym szermierzem, a fechtunek jest najlepszą szkołą taktyki. Właśnie dlatego osoby, które już w dzieciństwie ćwiczyły szermierkę, osiągają sukcesy zawodowe w dorosłym życiu.

Łut szczęścia zdarza się rzadko – zarówno w szermierce, jak i w biznesie. Dokładność, refleks, samodecyzyjność to cechy, które możesz wyszkolić.

Szermierka jest kuźnią taktyków. Pomóż ich kształcić.

Dedukcja

Siła fizyczna i sprawność Ci nie wystarczą. Szermierce równie blisko do sportów walki, co szachów: na postawie zaobserwowanych przesłanek musisz przewidzieć ruchy przeciwnika. Jeśli jesteś dobrym szermierzem, masz zadatki na wizjonera.

Szermierka jest synergią przewidującego umysłu i posłusznego mu ciała. Jako florecista błyskawicznie potrafisz określić następstwa wybranych przez siebie ruchów i pchnięć. Sukces w fechtunku wyznacza taktyka oparta na dedukcji.

Szermierz widzi więcej. Poszerz jego horyzonty.

Waleczność

Ludzie sukcesu: sportowcy, wizjonerzy, przedsiębiorcy wiedzą, że drogą do celu jest nieustępliwość i samodzielność. W szermierce i w biznesie najtrudniej jest na początku –  najsłabsi i najmniej zdeterminowani odpadają na starcie. Stałeś się mocny – trwasz.

Jeśli chcesz sprostać wyzwaniom współczesnego świata, nie możesz pozwolić sobie na rezygnację. Mocny charakter i silna osobowość nie spadają z nieba. Sukces musisz sobie wywalczyć.

Szermierka to kuźnia mocnego charakteru. Walcz z nami.

Braterstwo

W szermierce olimpijskiej zbiorowe zwycięstwa  są równie ważne, co indywidualne trofea. Jeśli szanujesz rywala i kolegów z drużyny, jesteś na najlepszej drodze do samodoskonalenia.

W krajach o wysoko rozwiniętej kulturze fechtunku, szermierka staje się coraz popularniejszą strategią team-buildingu. Prezesi i członkowie zarządów korporacji wychowani na florecie wiedzą, że jest on najlepszą szkołą sukcesu.

Szermierki nie możesz uprawiać samemu. W fechtunku potrzebujesz równego przeciwnika, który bezlitośnie wskaże Ci słabości i niedoskonałości wymagające poprawy.

Szermierz pokonuje siebie, by zwyciężać wspólnie. Wspieraj wspólne zwycięstwa.

Prawość

Odważ się na prawość. Jeśli jesteś człowiekiem honorowym, nie boisz się przeciwstawić wszystkiemu, co łamie reguły.

Dla władców i rycerzy prawość była cnotą najwyższej rangi. Szermierka poprzez ustalone zasady, połączone z elegancją i dobrymi manierami, uczy prawości przejawiającej się w drobnych gestach.

Szermierz, który to zrozumie, staje się człowiekiem silnym, nieugiętym, a także pełnym szacunku do drugiego człowieka i jego pracy. Uczciwość przenosi się z planszy szermierczej do życia codziennego.

Szermierz zawsze jest w porządku. Pomóż mu być prawym.

Zaloguj

Zaloguj się

Identyfikator Hasło

Nie masz identyfikatora? Sprawdź jak go otrzymać

Logowanie
 
 
 
 


Strona głównaAktualności Florecistki tuż za podium w Bukareszcie

Florecistki tuż za podium w Bukareszcie

wczoraj, 09-12-2019
Puchar Świata juniorów we florecie kobiet (Bukareszt) i szabli kobiet i mężczyzn (Sosnowiec) - 08/12/2019r

Czwarte miejsce zajęły nasze florecistki, które rywalizowały w niedzielę w drużynowym Pucharze Świata U20 w Bukareszcie. 

Polki po zwycięstwach nad Białorusią (45:24) i Węgrami (43:40) nie zdołały pokonać Włoszek (22:45) a w spotkaniu, którego stawką był najniższy stopień podium uległy Rosjankom 45:23. W naszej drużynie walczyły Magdalena Ławska, Malwina Kołodziejczyk, Aleksandra Wieczorek i Karolina Żurawska

W Sosnowcu rozegrano dziś turniej indywidualny szablistów, szablistki rywalizowały w drużynach. W finale męskich zawodów Rosjanin Kirill Tyulyukov pokonał Duncana Glenadela a podium uzupełnili Krisztian Rabb (Węgry) i Jackson Macbride (USA). Marcin Lipiński (ZKS Sosnowiec) był najwyżej sklasyfikowanym z Polaków i zajął 44. miejsce. 
W turnieju szablistek najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Rosji, drugie były Włoszki a trzecie Bułgarki. Biało-czerwone po niełatwym ale zwycięskim meczu przeciwko Amerykankom (45:44) nie zdołały pokonać Niemek w spotkaniu o półfinał. Późniejsze zwycięstwo z Węgierkami i porażka z Francją dała Małgorzacie Zawodniak, Urszuli Kurzynie i siostrom Zuzannie i Julii Cieślar 6. lokatę. 

WYNIKI 
Floret kobiet 
Szabla mężczyzn 
Szabla kobiet 

Aktualności

MEK w Porecu: florecistki tuż za podium

Drużynowe Mistrzostwa Europy kadetów we florecie i szpadzie kobiet oraz szabli...

Czytaj więcej ›

Drużyna florecistów z medalem Mistrzostw Europy kadetów!

Drużynowe Mistrzostwa Europy kadetów w szabli kobiet oraz florecie i szpadzie...

Czytaj więcej ›

Oświadczenie Polskiego Związku Szermierczego w sprawie medialnych informacji dotyczących starań Aleksandry Shelton o start w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Warszawa, 24.02.2020r.

Czytaj więcej ›
Zobacz więcej

Klub Białej Broni

Zapraszamy wkrótce